You need to enable JavaScript to run this app. Fotowoltaika dla domu - Dom z fotowoltaiką | Wrocław | Ozeus
Kontakt Facebook Linkedin
kalkulator
Ozeus dla domu

Fotowoltaika dla domu – Ozeus

Mniej niepewności – WIĘCEJ niezależności!

Inwestując w fotowoltaikę firmy Ozeus, zyskujesz niezależność energetyczną Twojego domu i samodzielnie generujesz prąd na pokrycie własnych potrzeb.

Wykorzystaj potencjał fotowoltaiczny Twojego domu.

Sprawdź, jak uzyskać niezależność energetyczną dzięki fotowoltaice firmy Ozeus!

Ozeus fotowoltaika do domu

Inwestując w dobrze zaprojektowaną fotowoltaikę dla domu, skutecznie obniżasz rachunki za energię elektryczną. Jest to istotne w czasach, w których ceny energii stale rosną. Instalacje fotowoltaiczne Ozeus pomagają zoptymalizować domowy budżet i zaoszczędzić środki finansowe na przyszłość.

Projektując fotowoltaikę dla domów jednorodzinnych, zapewniamy Ci systemy fotowoltaiczne klasy PREMIUM w najlepszej cenie. Takie, które bezawaryjnie pracują przez długie lata, są wydajne, bezpieczne i zaawansowane technologicznie.

Już teraz poznaj moc darmowej energii!

Program Prosument

Program „Prosument”

Prosument = Producent + Konsument. Najkorzystniejszy status dla posiadaczy fotowoltaiki, który pozwala na samodzielne pokrycie 100% rocznego zapotrzebowania na energię.

Ulga Termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna

W Ozeus pomożemy Ci odliczyć cześć wydatków poniesionych na fotowoltaikę w rozliczeniu PIT, w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Zwolnienie z podatku od nieruchomości we Wrocławiu

Zwolnienie z podatku we Wrocławiu

Inwestując w fotowoltaikę we Wrocławiu, uzyskamy dla Ciebie zwolnienie z podatku od nieruchomości nawet na 5 lat lub do wysokości kosztów poniesionych na zakup instalacji.

Systemy fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych

Nasza elektrownia słoneczna może pracować także w Twoim domu. Dzięki obniżeniu rachunków za prąd, zaoszczędzisz pieniądze i przeznaczysz je na całkowicie inne cele. W ramach projektu oferujemy:

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego – Jak to działa?

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego

Stale rosnące ceny energii elektrycznej wpływają na coraz większe rachunki za prąd. Duże wahania cen przekonały właścicieli gospodarstw domowych do inwestycji w fotowoltaikę. Dostępne programy rządowe oraz dofinansowania z Unii Europejskiej wpływają na skrócenie okresu zwrotu z inwestycji do kilku lat.

Jak działa fotowoltaika w domu jednorodzinnym? Instalacja fotowoltaiczna jest systemem urządzeń powiązanych ze sobą, które produkują prąd pozyskany ze słońca. Najdroższym i najważniejszym elementem są panele fotowoltaiczne, które przetwarzają energię słoneczną na prąd stały. Od ich mocy i jakości zależy efektywność całej instalacji. Wytworzony prąd stały trafia do falownika (inwertera), który zmienia go na prąd zmienny a następnie trafia do gniazdek. Tak wytworzoną energię  można wykorzystać na trzy różne sposoby:

Autokonsumpcja

Autokonsumpcja

bieżące zużycie energii na potrzeby własne

Przekazanie nadprodukcji energii do sieci

Przekazanie nadprodukcji energii do sieci

nadwyżka energii przekazywana jest do sieci energetycznej a następnie sprzedana po rynkowej cenie do dystrybutora (dostawcy energii)

Magazynowania energii w specjalnych magazynach

Magazynowanie w magazynie energii

(instalacja off grid)- energia skumulowana w magazynie energii może być wykorzystana w sytuacji kiedy panele fotowoltaiczne nie produkują energii a jest na nią zapotrzebowanie w gospodarstwie domowym.

Więcej na temat działania instalacji możesz przeczytać w artykule “Jak powstaje prąd ze słońca?

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego – Dlaczego się to opłaca?

Firmy fotowoltaiczne przed wykonaniem oferty wykonują audyt fotowoltaiczny, który ma na celu poznanie potrzeb klienta i ustalenie wielkości instalacji. Podczas audytu doradca pyta o wysokość ostatnich rachunków za prąd oraz o przewidywane w kolejnych nowe urządzeniach elektryczne. Wizja lokalna specjalisty pozwoli na oszacowanie miejsca na dachu i określenie maksymalnej wielkości instalacji. Na podstawie zebranych informacji zostanie wykonany schemat oraz kosztorys. Jak zmaksymalizować korzyści z fotowoltaiki z Ozeusem?

Odpowiedni dobór mocy

Wielkość instalacji powinna być dostosowana do zapotrzebowania. Za mała instalacja nie będzie pokrywać zapotrzebowania gospodarstwa, natomiast wykonanie instalacji dużo większej niż zapotrzebowanie będzie miało wpływ na wydłużenie okresu zwrotu z inwestycji.

więcej…

W firmie Ozeus nie mamy gotowych rozwiązań, ponieważ każdą instalację szyjemy na miarę biorąc pod uwagę Twoje potrzeby.

Miejsce montażu

Największy uzysk mocy z promieni słonecznych będzie miała instalacja zamontowana w kierunku południowym. Przy obecnej metodzie netbilingu, w którym duży nacisk kładzie się na autokonsumpcję najkorzystniejszy montaż to wschód-zachód.

więcej…

Najmniej opłacalna orientacja paneli to kierunek północny. W zależności od możliwości technicznych panele można zamontować na dachu bądź na gruncie. Istotny jest kąt nachylenia, który powinien się mieścić w przedziale 30-45 stopni. Do naszych instalacji wykonujemy specjalny stelaż, który pozwala na bezpieczny montaż instalacji zarówno na dachu jak i na gruncie.

Dobrej jakości komponenty

Nawet dobrze dobrana wielkość instalacji nie będzie maksymalnie wydajna jeśli nie wybierzemy dobrej jakości paneli. Polityka firmy Ozeus zakłada wybór tylko sprawdzonych dostawców wszystkich elementów Twojej instalacji.

więcej…

Korzystamy z rankingu TIER 1 firmy Bloomberg New Energy Finance, który publikuje listę producentów najbardziej wiarygodnych finansowo oraz produkujących produkty wysokiej jakości.

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego i pompa ciepła – Zgrany duet, same korzyści!

Pompy ciepła cieszą się dużym powodzeniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Można zaplanować jej instalację na etapie budowy domu jak i w już użytkowanym budynku. Są one zaliczane do odnawialnych źródeł energii jednak do funkcjonowania potrzebują sporą ilość energii elektrycznej. Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną to idealne rozwiązanie na maksymalne wykorzystanie darmowej energii jaką daje nam przyroda. Pompy ciepła czerpię energię cieplną, która jest w powietrzu (pompa powietrze-woda lub powietrze-powietrze) lub w ziemi (pompy gruntowe). Wydobyte powietrze przetwarzane jest za pomocą sprężarki obecnej w pompie, która potrzebuje do pracy energii elektrycznej. Wybór wielkości instalacji fotowoltaicznej może być dopasowany do zapotrzebowania pompy ciepła ale także może uwzględniać zużycie energii elektrycznej całego domu i wtedy mamy praktycznie za darmo prąd i ogrzewanie. Jeśli chcesz sprawdzić czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie skontaktuj się z naszym doradcą i poproś o więcej informacji oraz wycenę

Fotowoltaika z pompą ciepła

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego – programy rządowe

Program Mój Prąd

Mój prąd

Czwarty nabór do programu Mój Prąd rozpoczął się 15 kwietnia 2022 r. i potrwa do 31 marca 2023 r. bądź do wyczerpania puli środków. W kolejnej odsłonie duży nacisk kładzie się na urządzenia wspomagające autokonsumpcję dlatego na dofinansowanie możemy liczyć kiedy zdecydujemy się na:

więcej…
 • Mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy 2-10 kW- do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 6 000 zł,
 • Instalacja przy zakupie dodatkowych urządzeń– do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 7 000 zł,
 • Magazyn energii elektrycznej o minimalnej pojemności 2 kWh- do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 16 000 zł,
 • Magazyn ciepła (bufory ciepła i zasobniki c.w.u. oraz pompy ciepła z zasobnikiem)- do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 5 000 zł,
 • System EMS/HEMS– do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 3 000 zł

Dla Wnioskodawców, którzy złożyli wniosek tylko na mikroinstalacje PV będzie możliwość złożenia uzupełniającego wniosku o dofinansowanie na dodatkowe elementy zwiększające autokonsumpcję energii elektrycznej bez konieczności wycofywania wniosku już złożonego.

Czyste powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (WFOŚiGW) ogłosił zmianę warunków programu „Czyste Powietrze” od 03 stycznia 2023 r. Dofinansowanie mogą otrzymać osoby fizyczne będące właścicielem/współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą gdy:

więcej…
 • Roczny dochód wnioskodawcy nie przekroczy 135 000 zł,
 • Dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1 894 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 2 651 zł w gospodarstwie jednoosobowym.
 • Roczny przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej nie przekroczył czterdziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę,
 • Miesięczny dochód na osobę w rodzinie jednego, nie przekracza kwoty 1 090 zł w gospodarstwie wieloosobowym1 526 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub ma ustalone prawo do otrzymywania: zasiłku stałego, zasiłku okresowego, zasiłku rodzinnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego.

W nowym programie Czyste Powietrze można liczyć na:

 • dofinansowanie termomodernizacji domu,
 • kredyt bankowy z dotacją na częściową spłatę,
 • maksymalną dotację w wysokości do 135 000 zł

W przypadku beneficjentów podwyższonego i maksymalnego wsparcia można ubiegać się o 50% dotacji w ramach prefinansowania inwestycji. Pozostała kwota wypłacana będzie po zakończeniu remontu.

Program Czyste powietrza zdrowy wybór
Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna to jedna z ulg podatkowych, z której mogą skorzystać podatnicy rozliczający PIT, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami domu jednorodzinnego i ponoszą wydatki na termomodernizację. Mają prawo odliczyć od podstawy obliczenia podatku wydatki poniesione w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w tym budynku. Kwota odliczenia w rozliczeniu PIT w 2023 roku nie może przekroczyć 53.000 zł.

więcej…

Ulgę można odliczyć rozliczając się wg skali podatkowej, od dochodu opodatkowanego podatkiem liniowym czy przychodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem.

Kwota odliczenia, która nie rozliczyła się w danym roku podatkowym może być rozliczana w kolejnych 6 latach

Fotowoltaika dla domu z Ozeus – Co zyskasz na współpracy z nami?

Wybierając firmę Ozeus możesz liczyć kompleksową i profesjonalną obsługę. Zanim zaczniemy współpracę otrzymasz wszystkie niezbędne informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji. Na podstawie audytu wykonanego przez naszych specjalistów zbierzemy potrzebne informacje i wykonamy ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Stosujemy jedynie urządzenia sprawdzonych i renomowanych producentów o wysokim wskaźniku niezawodności