You need to enable JavaScript to run this app. Wolnostojące lub wiszące stojaki na inwertery – kiedy są potrzebne i jaki model wybrać? | Blog | Ozeus
Kontakt Facebook Linkedin
kalkulator

Wolnostojące lub wiszące stojaki na inwertery – kiedy są potrzebne i jaki model wybrać?

Jednym z kluczowych komponentów instalacji fotowoltaicznej jest inwerter (falownik). Właśnie to urządzenie odpowiada za zamianę prądu stałego na prąd zmienny wykorzystywany do zasilania urządzeń elektrycznych. Jak jednak wynika z naszego doświadczenia, instalacja inwertera może napotykać różne przeszkody techniczne. Z tego powodu wielu klientom proponujemy zastosowanie wytrzymałego i estetycznego stojaka – wolnostojącego lub wiszącego.

W tym artykule przeczytasz o zaletach naszych rozwiązań i poznasz ciekawe szczegóły techniczne dotyczące minimalistycznych stojaków na inwertery.

Stojaki na inwertery – kiedy są niezbędne?

Tradycyjna instalacja inwertera zazwyczaj polega na przymocowaniu go bezpośrednio do ściany. Nie zawsze jest to łatwe, a niekiedy wręcz – niemożliwe.

Na przykład w starych budynkach ściany nośne mogą być kiepskiej jakości. Poza tym fotowoltaika coraz częściej jest instalowana w budynkach o charakterze zabytkowym, a tam żadne podzespoły nie mogą naruszać estetyki fasady. Ostatnią, najbardziej prozaiczną przyczyną występowania problemów z montażem falownika, jest zwyczajny brak miejsca.

W każdej z tych sytuacji aluminiowe stojaki na falowniki produkowane przez Ozeus pozwalają w bezpieczny i stabilny sposób zamontować inwerter. To bardzo elastyczne rozwiązanie. Inwerter na stojaku może być zainstalowany w niemal dowolnym miejscu, co zupełnie usuwa dokuczliwy problem ograniczeń montażowych.

Jakie funkcje pełni aluminiowy stojak na inwerter?

Stojak na inwerter pełni przede wszystkim funkcję solidnej konstrukcji wsporczej dla jednego z najważniejszych podzespołów w domowej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu, że dach, boki, a niekiedy także plecy stojaka są zabudowane, konstrukcja doskonale chroni wrażliwą elektronikę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Jednak stojaki produkowane przez Ozeus to coś więcej niż tylko miejsca do montażu falownika. Dzięki mocnym kratom i zamkom patentowym stojaki te skutecznie zabezpieczają inwerter i skrzynkę elektryczną przed dostępem osób nieupoważnionych.

Ma to szczególne znaczenie, gdy w grę wchodzi montaż fotowoltaiki w budynkach użyteczności publicznej lub obiektach biurowych. Nawet wtedy, gdy chodzi o instalację PV dla domu jednorodzinnego, dodatkowe zabezpieczenia sprawiają, że inwestor nie musi obawiać się szkód wywołanych aktami wandalizmu.

Co wyróżnia stojaki oferowane przez Ozeus?

Jesteśmy przekonani, że produkowane przez Ozeus aluminiowe konstrukcje stanowią najlepszy możliwy wybór. Sam przekonaj się o ich niekwestionowanych zaletach:

Solidne materiały i precyzyjne wykonanie

Nasze stojaki na inwertery to trwałe konstrukcje wsporcze wykonane niemal w całości z aluminium. Metal ten jest odporny na korozję i niestraszne mu charakterystyczne dla naszego kraju opady atmosferyczne i ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury.

Stabilne przytwierdzenie do podłoża

Dbamy o to, żeby każdy stojak był stabilnie zamocowany na gruncie lub na dachu. Materiał aluminiowy ma wyjątkowo wysoki stosunek wytrzymałości do masy, co przekłada się na optymalną nośność. Ponadto konstrukcje wsporne są obciążone za pomocą bloczków betonowych lub płyt chodnikowych. W rezultacie stojaki Ozeus bez trudu utrzymują ciężar falownika i dodatkowych urządzeń.

Dostosowanie do wymogów technologicznych

Wszelkie podzespoły instalacji fotowoltaicznych pracują nieprzerwanie, więc należy szczególnie dbać o ich prawidłową izolację i chłodzenie. Nasze stojaki mają otwartą budowę, co sprzyja optymalnemu odprowadzaniu ciepła i zapobiega przegrzewaniu się falownika.

Uniwersalność

Jako bezpośredni producent stojaków na falowniki oferujemy szeroką gamę modeli. Niektóre konstrukcje sprawdzą się w przypadku jednego, a inne – dwóch falowników. Wszystkie pasują do inwerterów popularnych producentów (m.in. Fronius, Huawei, SolarEdge i GoodWe), a dzięki różnym opcjom montażu dostosowujemy je każdego scenariusza instalacji. Co ważne, każdy stojak można też wykorzystać do zainstalowania skrzynki elektrycznej.

Minimalistyczny design

Projektując stojaki na inwertery, nie pominęliśmy kwestii estetyki. Minimalistyczna obudowa świetnie wpisuje się w trend EKO i pasuje do elewacji nowoczesnych oraz klasycznych, a ponieważ jest wykonana z aluminium, można ją pomalować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

Wybierz model dostosowany do scenariusza instalacji

Poniższe zestawienie pomoże Ci dostrzec najważniejsze różnice pomiędzy modelami dostępnymi w naszym katalogu.

Wybierz nowoczesne stojaki na inwertery z katalogu Ozeus

Stojaki na inwertery od Ozeus to stabilne i bezpieczne konstrukcje, które umożliwiają łatwą i efektywną instalację falowników tam, gdzie tradycyjne metody zawodzą.

Dzięki swojej uniwersalności, trwałości oraz estetyce aluminiowe stojaki stają się coraz częstszym wyborem wśród właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się więcej o niezawodnych usługach Ozeus dla fotowoltaiki. Z pewnością znajdziesz rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb.