You need to enable JavaScript to run this app. Najlepsza firma fotowoltaiczna. Jak ją wybrać? | Ozeus
Kontakt Facebook Linkedin
kalkulator

Firma fotowoltaiczna. Jak wybrać najlepszą?

Najlepsza firma fotowoltaiczna gwarantuje skuteczne obniżenie rachunków za prąd. Możliwe jest to dzięki instalacjom fotowoltaicznym, które zmniejszają wysokość nowej opłaty mocowej, doliczanej do naszych faktur za prąd. Jeśli chcesz zainwestować w panele słoneczne, niezbędny będzie fachowy wykonawca fotowoltaiki, który zadba o jej sprawny montaż i serwisowanie. 

Instalacje fotowoltaiczne na dachach domów jednorodzinnych oraz hal produkcyjnych na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie. Mogłoby się wydawać, że różnią się tylko wielkością, a firmy fotowoltaiczne pracują na tych samych komponentach. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcemy cieszyć się produkcją prądu na własne potrzeby, warto zadać sobie trud i wybrać profesjonalnego wykonawcę fotowoltaiki. Jak jednak wybrać najlepszą firmę fotowoltaiczną? Już na etapie prezentacji oferty, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Firma fotowoltaiczna – Audyt energetyczny i wizja lokalna

Audyt energetyczny to istotny etap uruchomienia całej instalacji. Niestety, wiele firm fotowoltaicznych nadal projektuje instalacje opierając się jedynie na danych z rachunków za energię. W idealnej sytuacji, przedstawiciel firmy wykonawczej powinien przeprowadzić cały proces podczas wizyty technicznej u klienta. Dopiero po uzyskaniu pełnych danych dotyczących miejsca planowanego montażu fotowoltaiki, można precyzyjnie określić moc instalacji i odpowiednio ją zaprojektować.

Audyt energetyczny i wizja lokalna, przeprowadzone przez profesjonalną firmę fotowoltaiczną, obejmują określenie następujących kwestii:

  • wysokość rachunków za prąd z ostatniego roku
  • rodzaj i kąt nachylenia dachu, na którym będzie zainstalowana fotowoltaika
  • zacienienie dachu o różnych porach roku
  • możliwości przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci
  • sposób poprowadzenia przewodów elektrycznych
  • umiejscowienie falownika
  • sposób instalacji rozdzielnicy DC paneli fotowoltaicznych
  • umiejscowienie instalacji i wyłącznika przeciwpożarowego do fotowoltaiki, co pozwoli na jej wyłączenie w razie pożaru budynku

Przedstawiciel firmy fotowoltaicznej powinien zapytać o planowany w przyszłości montaż klimatyzacji, pompy ciepła czy innego urządzenia, które w bliskiej przyszłości zwiększy nasze zapotrzebowanie na prąd. Mądry instalator fotowoltaiki zapyta też, czy jako przedsiębiorcy planujemy powiększenie naszego parku maszynowego. Ma to znaczenie m.in. przy projektowaniu i budowie farmy fotowoltaiki. 

WYCEŃ FOTOWOLTAIKĘ: Skontaktuj się z firmą Ozeus

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną? Projekt instalacji

Przed montażem fotowoltaiki, dobra firma fotowoltaiczna przygotowuje szczegółowy projekt instalacji fotowoltaicznej. Jeśli mamy do czynienia z fachowcami, powinniśmy szybko zyskać wiedzę o konkretnej mocy naszej instalacji. Rzetelny wykonawca fotowoltaiki wyjaśni, dlaczego wybrał określony rodzaj paneli fotowoltaicznych i falownika. Na tym etapie powinniśmy dowiedzieć się, jak długo proponowane panele solarne będą miały najwyższą efektywność.

Zasada jest tu bardzo prosta. Im dłużej firma fotowoltaiczna przygotowuje szczegółowy projekt instalacji, tym krócej trwa jej montaż. Perfekcyjnie poinformowana ekipa montażowa, którą nadzoruje doświadczony manager projektu, jest w stanie zamontować całą instalację fotowoltaiczną o mocy około 6,5 kWp nawet w 6 godzin. W innych, mniej efektywnych firmach, ten proces może być rozłożony nawet na 3 dni.

Wybór wykonawcy – Dofinansowanie do fotowoltaiki 2021

Wybierając firmę fotowoltaiczną, warto zwrócić uwagę, czy jej pracownicy doradzą jakie dofinansowanie do fotowoltaiki można dostać. Programy, tj. program Mój Prąd, ulga termomodernizacyjna, program Czyste Powietrze, program Agro Energia czy odliczenie fotowoltaiki od podatku rolnego to powszechnie znane dofinansowania. Istnieje jednak szereg programów o zasięgu lokalnym, które przewidują dla swoich mieszkańców konkretne miasta czy gminy (np. zwolnienie z podatku od nieruchomości we Wrocławiu). Rzetelny instalator fotowoltaiki powinien mieć wiedzę, jak zmniejszyć koszty wdrożenia twojej instalacji fotowoltaicznej.

Jak wybrać wykonawcę fotowoltaiki? – Montaż, gwarancja i serwis

Na pewno na korzyść każdej firmy fotowoltaicznej będzie przemawiać dysponowanie własnymi ekipami montażowymi. Warto pamiętać, że solidny wykonawca zwraca uwagę na zatrudnianie specjalistów oraz instalatorów fotowoltaiki z ważnymi certyfikatami. Takie certyfikaty dopuszczają ich do pracy z odnawialnymi źródłami energii.

Niezwykle ważna jest także gwarancja, którą oferuje firma fotowoltaiczna. Rozważając wybór wykonawcy, powinniśmy zapytać o tę kwestię. Należy również dowiedzieć się, w jakim okresie od montażu przysługuje nam bezpłatny serwis (najczęściej jest to 1 rok). Dobra firma fotowoltaiczna powinna przekazać nam ponadto dokumentację powykonawczą oraz poinstruować nas, jak używać instalacji fotowoltaicznej. Rzetelny wykonawca bardzo często prowadzi także zdalny monitoring wdrożonych przez siebie instalacji. 

Najlepsza firma fotowoltaiczna – Sprawdź jej potencjał

Niektóre firmy fotowoltaiczne zatrudniają akwizytorów fotowoltaiki, którzy otrzymują procent od wartości podpisanych umów z klientami. Nierzadko zdarza się, że tacy sprzedawcy nie określają indywidualnych potrzeb przyszłych właścicieli instalacji fotowoltaicznej. Sprzedają takie same panele fotowoltaiczne dla wszystkich. Właśnie z tego powodu, już na etapie wyceny warto zapytać, czy mamy do czynienia z akwizytorem, projektantem czy inżynierem.

Na wybór najlepszej firmy fotowoltaicznej powinny mieć wpływ także inne kwestie. Tu zazwyczaj warto sprawdzić, jak długo istnieje firma i dla jakich klientów wykonała już swoje instalacje. Znany na rynku wykonawca fotowoltaiki będzie często dysponował własną siedzibą, halą do wstępnego przygotowania konstrukcji oraz odpowiednimi magazynami. 

Chcesz poznać wszystkie zalety fotowoltaki? Już teraz skontaktuj się z przedstawicielem firmy Ozeus i zaprojektuj instalację razem z nami! 

SZYBKI KONTAKT z doradcą Ozeus: sales@ozeus.pl | +48 (71) 347 73 30 | +48 531 668 410