You need to enable JavaScript to run this app. Najtańszy prąd dla firm – czyli eko energia elektryczna dla małych i średnich przedsiębiorstw. | Ozeus
Kontakt Facebook Linkedin
kalkulator

Najtańszy prąd dla firm – czyli eko energia elektryczna dla małych i średnich przedsiębiorstw

Rosnące ceny energii nie napawają optymizmem zarówno przedsiębiorców, jak i właścicieli domów i mieszkań. Stawki różnią się od siebie w zależności od oferty operatora. Nie ulega jednak wątpliwości, że kluczem do uzyskania taniego prądu dla dla firm są odnawialne źródła energii!

Prąd dla firm – cena w 2021 roku

W Polsce średnie ceny prądu wahają się od 0,69 do 0,78 zł za kWh. Różnice zależą od wielu czynników, takich jak region, wybrana taryfa oraz oferta dostawcy. W skali roku gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 1800 kWh energii elektrycznej. Przy aktualnych cenach jest to koszt rzędu 1240 do 1400 zł, co daje 104 do 107 zł miesięcznie. Prąd dla firm jest rozliczany na innych zasadach niż prąd dla klientów indywidualnych. W tym przypadku najważniejsze są taryfy. W przypadku taryfy C ceny prądu są niezmienne o każdej porze dnia, w taryfie B doba jest podzielona na kilka stref czasowych, które warunkują stawkę za prąd. W przypadku taryfy C1 cena za dobę wynosi od 0,40 do 0,50 zł. Dobór konkretnej taryfy powinien być dobierany na podstawie realnego zapotrzebowania przedsiębiorstwa. Prąd dla małych firm to zupełnie inna skala wydatku niż prąd dla średniej i dużej firmy. Wszystko zależy od tego jak duży jest obiekt. Jeśli chodzi o prąd dla firm, cena może różnić się także w zależności od konkretnej oferty.

Cennik dostawców prądu?

Oto jak wygląda lista najpopularniejszych ofert dostawców prądu w większych miastach w Polsce. Zobacz, która marka oferuje najtańszy prąd dla firm i osób fizycznych.

Energa – 0,78 zł za 1 kWh,

Enea – 0,69 zł za 1 kWh,

Tauron –  0,75 zł za 1 kWh,

PGE – 0,74 zł za 1 kWh.

Wszystkie stawki są uśrednione, ponieważ dokładne wartości są zależne taryfy danego dostawcy oraz regionu. Przykładowo mieszkaniec Warszawy zapłaci za prąd 1823 zł rocznie, podczas gdy mieszkaniec Gdańska 1861 zł, a Poznania już tylko 1644 zł. 

Wyższe rachunki energii elektrycznej w 2021 roku

Prąd dla domu, prąd dla małych firm czy duży przedsiębiorstw – ceny w bieżącym roku wzrosły dla każdego. Klient indywidualny zapłaci za energię elektryczną więcej o 3,5%. W miesiącu podwyżka wynosi 1,50 zł, a w całym roku 18 zł. Wiele wskazuje na to, że w przyszłości cena prądu będzie systematycznie rosła.

Co się składa na cenę energii elektrycznej?

W przypadku prądu dla firm cena jest zależna od wielu czynników.  Wpływ ma na nią nie tylko samo dostarczenie prądu, ale także zużyta energia, opłaty państwowe i dodatkowe usługi, takie jak wystawienie dokumentów.

Najtańszy prąd dla firm – jak go pozyskać?

Prąd z sieci będzie stopniowo coraz droższy i chyba nikt nie oczekuje, że ta sytuacja się zmieni. I o ile podwyżki są dotkliwe dla osób fizycznych, tak dla przedsiębiorców posiadających duże zakłady są sporym zwiększeniem kosztów utrzymania miejsca pracy. Prąd dla firm ceną może wręcz odstraszać. Wydatki energetyczne są jednym z największych wydatków, jakie musi ponieść przedsiębiorca. Płatność za media to wielokrotnie 30% budżetu operacyjnego, jakim dysponuje dany podmiot. Warto poszukać więc taniego prądu dla firm. Dobrą metodą na zmiany jest instalacja ogniw fotowoltaicznych, które redukują koszty przedsiębiorców.

Fotowoltaika ratunkiem dla budżetu

Najlepszym sposobem na pozyskanie taniego prądu dla firm jest stworzenie własnej instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika to sposób na tani prąd dla małych firm oraz dużych przedsiębiorstw. Zamiana energii słonecznej na elektryczną pomoże Ci zoptymalizować koszty prowadzenia działalności. Chcąc pozyskać najtańszy prąd dla firm, wystarczy tylko nawiązać współpracę z odpowiednią firmą i pozyskać dofinansowanie na pokrycie części kosztów instalacji fotowoltaicznej. Własna elektrownia elektryczna uniezależni Cię od warunków narzuconych przez dostawców prądu. Poza oszczędnościami dzięki fotowoltaice możesz zyskasz nowy wizerunek marki, świadomie chroniącej środowisko naturalne. Co najmniej 25 lat efektywności instalacji zapewni Ci energię potrzebną do funkcjonowania Twojego biznesu. Indywidualny projekt, obsługa formalności i solidny montaż pozwoli Ci zająć się tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. 

Zleć zakup fotowoltaiki firmie Ozeus. Postaw na partnera biznesowego, który zadba o każdy aspekt Twojego projektu – od audytu energetycznego, montażu instalacji, po obsługę powykonawczą. Doświadczenie oraz uznanie klientów stawia markę Ozeus jako lidera w branży odnawialnych źródeł energii. Zleć dopełnienie formalności firmie zewnętrznej i ciesz się z oszczędności za energię. Zobacz realizacje i zapytaj o niezbędne szczegóły.