You need to enable JavaScript to run this app. Falowniki Fronius - opinie o konkretnych modelach | Ozeus
Kontakt Facebook Linkedin
kalkulator
Falowniki Fronius - opinie

Falowniki Fronius – opinie o konkretnych modelach

Wiele entuzjastów zielonej technologii zastanawia się jaki sprzęt wybrać. To Bez dobrego falownika, żadna instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie działać wydajnie. Bez względu na to, czy mówimy o jedno, czy trójfazowych falownikach, odpowiedni produkt należy odpowiednio dopasować do wielkości instalacji fotowoltaicznej. Czy wiesz jakiej firmie warto zaufać? Poznaj wiarygodne informacje o falownikach Fronius. Opinie użytkowników, które pomogą Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję. 

Czym jest falownik?

Każda instalacja PV do sprawnego działania potrzebuje falownika, nazywanego inaczej inwerterem. Jego zadaniem jest przetwarzanie prądu stałego na prąd zmienny (DC, na AC). To właśnie dzięki niemu możemy obsługiwać w domu urządzenia elektryczne. Poza zamianą prądu zadaniem inwertera jest kontrola i monitoring parametrów pracy sieci. Na podstawie zebranych danych jest on w stanie optymalizować pracę układu śledzenia maksymalnego punktu pracy modułów określanego skrótem MPPT. Podobnie jak panel fotowoltaiczny, również falownik spełnia w całym systemie bardzo ważną rolę. Z tego względu polecamy dobierać najlepsze modele, sprawdzonych producentów.

Fronius falownik – opinie o produkcie

Coraz więcej osób wybiera inwertery Fronius. Falownik i opinie o produktach tej marki zachęcają do zakupu. Falowniki są solidne i powinny pracować bez awarii przez wiele lat. Między innymi dzięki temu coraz więcej osób korzysta z rozwiązań firmy z Austrii. Duże wsparcie instalatorów oraz solidne pozycja sprawiają, że warto postawić na te rozwiązania. W przypadku marki Fronius i jej falowników opinie negatywne są efektem krótkiej gwarancji, która w Europie opiewa na 5 lat, a w USA i Australii na 10 lat. Na szczęście nie jest to duży problem, ponieważ gwarancję można rozszerzyć nawet do 20 lat. Zaletami oferty Fronius jest bogaty wybór produktów, niezawodność rozwiązań, wysoka jakość obsługi klienta w Polsce i wiele nagród na koncie. Według badań średnia ocena marki to 4,7 w pięciostopniowej skali. Tak wysokie notowanie pozwala polecić produkt bez żadnych wątpliwości.

Fronius Symo 8.2-3-m – opinie

Warto polecić model falownika Fronius Symo 8.2-3-m. Opinie i wysokie noty są efektem wysokiej efektywności. Trójfazowy inwerter został zaprojektowany zgodnie z założeniami SuperFlex Design. Urządzenie ma funkcję Wi-Fi, dzięki której użytkownicy mogą sterować falownikiem z dowolnego urządzenia mobilnego. Połączenia zapewnia także wizualizację zużycia energii. Model zdobył pozytywne oceny za sprawą zadowalających osiągów. Pozwala zaoszczędzić nawet 80% kosztów uzyskanej energii. Fronius Symo 8.2-3-m i opinie na jego temat to zdecydowanie dobra rekomendacja produktu.

Fronius Symo 7.0-3-m – opinie

Inwerter Fronius Symo 7.0-3-m – opinie ma równie dobre co model 8.2-3-m. Liczne certyfikaty, które zdobył ten model są poświadczeniem jego wysokiej jakości oraz parametrów. Jego moc rzeczywista to aż 7000 W, przy napięciu operacyjnym sięgającym od 150 do 280 V. Produkt ten cechuje także stopień ochrony IP65. Jeśli chodzi o Fronius Symo 7.0-3-m opinia i pozytywne komentarze użytkowników są efektem solidnego wykonania. Choć falownik nie należy do najtańszych, z całą pewnością jest on wart swojej ceny.

Fronius Symo 4.5-3-m – opinie

Poszukując rozwiązań o dużej mocy, warto wybrać Jinko Solar 530W, cena rozwiązania jest przystępna, a do tego sprzęt wykonany solidnie, jest efektywny i pozwala uniknąć awarii. Za panel fotowoltaiczny Jinko MM530-72HLD-MBV 530W należy wydać 899 zł. Sprawność tego modułu sięga 20.55%. Produkt objęty jest gwarancją na 12 lat oraz gwarancją mocy na 25 lat. Certyfikowane panele cechuje wysoka kultura pracy, wytrzymałość i wysoka jakość wykonania. Jeśli chodzi o Jinko Solar 530W – cena jest adekwatna do jakości produktu.

Falownik Fronius Symo 6.0-3-m – opinie

Warto wybierać panele fotowoltaiczne odporne na czynniki atmosferyczne. W Wiele osób rozważa zakup falownika Fronius Symo 6.0-3-m. Opinie na jego temat są na tyle zadowalające, że warto rozważyć jego zakup. Klienci doceniają zgodność produktu z ofertą producenta. Falownik zachowuje wysoką wydajność, nawet przy zmieniających się warunkach atmosferycznych i zmieniających się trybach pracy. Zdecydowanie warto sprawdzić falownik Fronius Symo 6.0-3-m opiniowany jako wiodący ze względu na wysoką sprawność i zakresy napięciowe.

Fronius Symo 10.0-3-m – opinie

Czy warto wybrać inwerter Fronius Symo 10.0-3-m? Opinie klientów to gwarancja jakości. Najwyższy standard ochrony przed wodą i pyłem. Zdalne monitorowanie to ważna funkcjonalność systemu. Warto postawić na Fronius Symo 10.0-3-m. Opinie ekspertów są równie pozytywne, co opinie użytkowników tego falownika. Szybka adaptacja do każdych warunków to z całą pewnością jedna z największych zalet modelu. Mimo emitowanego hałasu cechuje go wysoka kultura pracy i wysoka wydajność.


Czy już wiesz, na jaki model postawić? Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać inwerter do instalacji PV, czekamy na Twój kontakt. Nasi eksperci doradzą Ci w kwestii doboru optymalnego rozwiązania.